Te okropne wypryski

Wypryski na głowie pojawiają się nagle, nie wiadomo dlaczego. Nie jest to związane z zaniedbaniem lub brakiem higieny. Często mają postać małych krostek lub strupków. Skąd bierze się ta dokuczliwa i wstydliwa przypadłość?

Wyprysk skóry głowy przyczyny

Pojawiające się na głowie strupki i krostki, często drażniące i swędzące mogą być wynikiem wielu schorzeń. Nie należy bagatelizować tego problemu, czekając, aż przejdzie sam. Zawsze warto skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. A jakie są najczęstsze przyczyny pojawiania się wyprysków?

Wykwity trądzikowe

Tworzą się na owłosionej skórze głowy u osób w okresie dojrzewania. Wiadomo, że w okresie tym młody organizm wytwarza zbyt wiele łoju w gruczołach łojowych, co z kolei prowadzi do zatykania mieszków włosowych i powstawania wyprysków. Choć są mało estetyczne i uciążliwe, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Reakcje alergiczne

Wykwity i wypryski mogą pojawiać się u dzieci i osób dorosłych w wyniku reakcji alergicznych. Zazwyczaj dotyczy to alergii na źle dobrane środki do pielęgnacji skóry głowy- szampony i odżywki. W takim przypadku należy zakupić odpowiedni szampon dla osób ze skłonnościami do alergii, najlepiej w aptece, konsultując swój wybór ze specjalistą.

Za dużo cukru!

Może wydawać się to dziwne, ale wypryski na głowie mogą być często skutkiem nieodpowiedniej diety. Szczególnie narażone są na powstawanie wykwitów i strupów osoby spożywające zbyt dużo cukru. Ograniczenie słodyczy z pewnością przyniesie dobre efekty i pozwoli pozbyć się przykrej dolegliwości.

Przegrzana skóra głowy

Skórę głowy najczęściej przegrzewamy w miesiącach jesienno- zimowych. Często zdarza się, że w zimie nie zdejmujemy czapki, np. robiąc długie zakupy w sklepie i powodujemy przegrzanie. Problemy z wypryskami mogą także pojawić się u osób używających…suszarki. Korzystanie z suszarki ze zbyt gorącym nawiewem może prowadzić do pojawiania się wyprysków.

Zapalenie mieszków włosowych

Bardziej poważną przyczynę powstawania wyprysków stanowi zapalenie mieszków włosowych. Pojawiają się wtedy na głowie żółtawe, ropne krosty. Tego problemu nie można lekceważyć, gdyż zapalenie mieszków wywołują grzyby, wirusy lub bakterie. Należy skonsultować się z lekarzem, który poleci odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji głowy bądź zaordynuje odpowiedni lek.

Groźna grzybica

Wywołana przez grzyby zwane drożdżakami i dermatofitami. Na pojawienie się grzybicy narażone są osoby, które długotrwale przyjmują antybiotyki lub miały kontakt z innymi zarażonymi grzybicą. W przypadku grzybicy także niezbędne jest leczenie farmakologiczne i obowiązkowa wizyta u dermatologa.

Gdy pojawiają się wypryski, należy zagłębić się w temacie, aby problem pod nazwą: wyprysk skóry głowy przyczyny mieć … z głowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *