Sposoby na wieczną młodość

Niemal od zawsze człowiek poszukuje sposobu na wieczne życie i jednoczesne zachowanie młodego wyglądu. Czy ktokolwiek odkrył, co wspomaga młody wygląd na długie lata? Jak wiadomo w ciągu całego życia, popełniamy błędy, nadużywamy możliwości naszego organizmu. Są to przyczyny, przez które nasz organizm starzeje się szybciej. Już Agnieszka Osiecka stwierdziła, że młodość jest potwornie ciężkim przypadkiem i chyba nie ma nikogo, kto by wyszedł z tego bez powikłań. Nikt nie myśli o urodzie w latach późniejszych, gdy ma tylko 25 lat. Tymczasem najlepszym sposobem na długą młodość jest prewencja.

Uroda. Jak powinny wyglądać zabiegi zapobiegające pojawieniu się zmarszczek?

Przede wszystkim dbanie o urodę zaczyna się w naszej głowie i wpływa na nie zdrowy tryb życia. Dlatego też najlepszym sposobem na młodość jest wyrobienie sobie dobrych nawyków oraz trzymanie się ich każdego dnia. Do podstawowych zasad dbałości o skórę twarzy zalicza się takie praktyki jak:

  • stosowanie emolientów zamiast detergentów, gdyż chronią płaszcz hydro-lipidowy skóry;
  • nawilżanie twarzy każdego dnia, najlepiej kremami ze składnikami jak kwas hialuronowy, pantenol czy masło karite;
  • spożywanie, co najmniej 32 ml wody na każdy kilogram masy ciała, co nawilża skórę od wewnątrz i wspomaga jej detoksykację;
  • używanie kosmetyków regeneracyjnych na noc z dodatkiem koenzymu Q10, wyciągu z żeń-szenia czy witaminami A, C i E;
  • regularne stosowanie peelingów mechanicznych lub enzymatycznych, co wspomaga wymianę naskórka;
  • pamiętanie o stymulacji mięśni, aby zachować młodzieńczy owal twarzy, choćby poprzez codzienny masaż twarzy w trakcie nakładania kremu;
  • zapewnienie ochrony przed słońcem;
  • zadbanie o wypoczynek, w tym, co najmniej 7-godzinny sen.

Dla zachowania młodego wyglądu warto korzystać z pobytów spa oferowanych przez liczne ośrodki lub stworzyć własne spa w domowej łazience (przynajmniej raz w tygodniu).

Jak zrealizować domowe spa?

W zaciszu własnego domu także możemy przygotować sobie rytuały, które przyniosą ukojenie zmysłów i pozwolą zadbać o wygląd własnego ciała. Słowo spa to akronim łacińskiej frazy Sanus Per Aquam, co dosłownie oznacza zdrowy przez wodę. Zgodnie z założeniami tej zasady można przygotować w łazience własny gabinet odnowy biologicznej. Warto zacząć od odpowiedniej atmosfery, w tym celu trzeba przygasić światła, użyć świec, olejek w kominku zapachowym czy włączyć subtelną muzykę. Ważnym krokiem będzie wyciszenie telefonu, żeby się nie rozpraszać. Ważnym punktem rytuału będzie kąpiel, w gorącej wodzie, co pomoże odprężyć mięśnie. Kolejnym krokiem będzie demakijaż twarzy, a następnie jej peeling. Następnie warto nałożyć na twarz i dekolt maseczkę, a na oczy nawilżające płatki lub bawełniane waciki nasączone np. naparem z rumianku. W tym momencie trzeba się zrelaksować, słuchając muzyki i głęboko oddychając. Na koniec używamy toniku, który zamknie pory i przywróci cerze naturalne pH. Następny etap to reszta ciała, czyli wykonanie peelingu, a następnie zaserwowanie naprzemiennego prysznicu (ciepłą i zimną wodą, co pobudzi krążenie). Po wyjściu z kąpieli należy ususzyć ciało i zastosować regenerujący krem lub balsam. W trakcie tego domowego zabiegu można również zadbać o włosy, wystarczy przed kąpielą nałożyć olejek na włosy i zawinąć je w ręcznik. Włosy spłukujemy pod koniec kąpieli letnią wodą.
Musimy także zadbać o odpowiedni wypoczynek po wykonanych zabiegach na ciało. Sen zapewni regenerację całego organizmu. Jakość snu będzie lepsza po relaksie w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *