Pies ma problemy z układem trawiennym? Sprawdź jak mu pomóc

Chory układ trawienny psa

Choroby układu trawiennego mogą zdarzyć się psom w każdym wieku. Jest to dosyć powszechne zjawisko, które daje określone objawy. Wśród najczęściej występujących chorób układu trawiennego tych pupili, można wymienić:

  1. Ostre zapalenie żołądka – najczęściej wywołuje je nieprawidłowe żywienie, a także niektóre leki oraz choroby zakaźne. Objawy ostrego zapalenia żołądka to wymioty, brak apetytu.
  2. Zapalenie jelit – najczęściej spowodowane zakażeniem bakteryjnym, wirusowym, grzybiczym lub pasożytniczym. Objawem są często nawracające biegunki.
  3. Zapalenie trzustki – najczęstszą przyczyną jest nieodpowiednia dieta, niektóre zakażenia oraz przyjmowanie niektórych leków. Objawy zapalenia trzustki to osłabienie zwierzaka, biegunka, wymioty oraz brak apetytu.
  4.  Zatwardzenie – zaparcia mają swoją przyczynę najczęściej w nieodpowiedniej diecie, braku ruchu, otyłości. Objawem jest niemożność w oddawaniu kału.

Powyższe choroby to tylko niektóre, jakie mogą dopaść Twojego pupila. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza weterynarii. Ważne są również szczepienia oraz regularne sprawdzanie stanu zdrowia pupila w gabinecie weterynaryjnym. Jak wspomóc chory układ trawienny psa? Poniżej znajdziesz informacje na ten temat.

Wspomaganie chorego układu trawiennego pupila

Wspomaganie chorego układu trawiennego psa, zależy przede wszystkim od rodzaju problemu i zaleceń lekarza weterynarii. Nie warto działać na własną rękę, gdyż w ten sposób można jedynie zaszkodzić zwierzakowi. W przypadku zauważenia niepokojących objawów, zawsze należy udać się z pupilem do lekarza weterynarii.
Jeśli chcesz wspomóc układ trawienny pupila, skonsultuj swoje zamiary z weterynarzem. Wszystko co można zrobić, to zadbanie o prawidłową dietę zwierzaka. Powinna być ona zróżnicowana i dostosowana do wymagań oraz potrzeb psa. W przypadku domowego przyrządzania pokarmu, warto poradzić się specjalistów, jak należy robić to prawidłowo. Jeśli Twój pies spożywa gotowe karmy, pamiętaj, aby zapoznać się ze składem. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie i komfort swojego pupila, wybieraj karmy najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów. Na rynku dostępne są karmy, które posiadają składniki wspomagające układ trawienny psa. Jeśli Twój zwierzak ma z nim problemy, warto sięgnąć po tego rodzaju produkt.
Na co dzień dbaj także o to, aby pies miał zapewnioną dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Aktywny tryb życia wpływa korzystnie na zdrowie, formę oraz samopoczucie zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *