Materac na łóżko – jaki wybrać: sprężynowy czy kieszeniowy i na co zwrócić szczególną uwagę?

Komfortowy wypoczynek nocny jest bardzo istotną sprawą. To jak śpimy ma wpływ na naszą efektywność w ciągu dnia. Bardzo ważnym wyborem zatem jest kupno odpowiedniego materaca. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jaki materac powinieneś wybrać i czym musi się charakteryzować konkretny model dostosowany do twoich potrzeb!

Jaki materac na łóżko wybrać?

Każdy typ materaca ma inne właściwości. W ofertach sklep -ów stacjonarnych i internetowych możesz spotkać materace sprężynowe, kieszeniowe lub lateksowe. Są to najpopularniejsze modele, które cieszą się dużym powodzeniem. Zanim wybierzesz najlepszy model dla siebie powinieneś zastanowić się, jaką funkcję ma on pełnić. Dobrze dobrany materac nie jest ani zbyt twardy ani zbyt miękki, ale idealnie dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Wygodny materac sprężynowy lub inny musi był dłuższy o około 20 cm niż osoba, która na nim będzie spała. Osoby niskie o grubszej budowie ciała potrzebują innego materaca niż osoby szczupłe i wysokie.

Materac kieszeniowy – czym się wyróżnia?

Materace te wykonane są na podstawie sprężyn kieszeniowych, które nie są ze sobą połączone drutem, ale woreczkiem tkaninowym. Jest to dobre rozwiązanie dla osób mających problemy z kręgosłupem. Sprężyny w tym materacu układają się liniowo i wraz ze wzrostem obciążenia w proporcjonalny sposób się uginają. Niestety, na takim materacu będzie trudniej się obrócić i zmienić pozycję ciała. Jednak gdy wygodnie się na nim ułożymy to dobrze się on dopasuje do kształtu naszego ciała, niejako ,,zapamiętując” kształt.

Materac sprężynowy – niedrogi i dla każdego rodzaju sylwetki!

Jeśli zastanawiasz się, jaki materac na łóżko wybrać wiedz, że modele sprężynowe charakteryzują się wysoką elastycznością punktową. Oznacza to, że każda sprężyna ugina się dokładnie w tym punkcie, w którym następuje nacisk. Taki wygodny materac sprężynowy możesz wybrać bez względu na to ile ważysz, ponieważ on zawsze perfekcyjnie dopasowuje się do ciała, a w szczególności do wagi i pozycji podczas snu. Wygodny materac sprężynowy jest czasami najtańszą opcją.

Podsumowanie:

To czy kupisz materac kieszeniowy czy sprężynowy zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Podczas zakupów warto usiąść na materacu a nawet jeśli to możliwe położyć się na nim. Gdy materac ma być dostosowany dla dwóch osób, wówczas powinien mieć też odpowiednią szerokość. Kiepski materac szybko straci swoją giętkość i będzie po prostu niewygodny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *