Jaki prezent wręczyć z okazji rocznicy?

Gdy tylko na horyzoncie pojawia się termin rocznicy ślubu czy inne, okrągłe jubileuszowe rocznice, pojawia się pytanie, jakie prezenty wybrać? Rocznica każdej uroczystości jest niezmiernie ważna dla jubilatów i chcą ją zapamiętać na długo. W tym pomogą otrzymane prezenty. Z tego powodu zakupy prezentów nie mogą być odkładane do ostatniej chwili i warto wybrać odpowiedni sklep. Zakupy powinny być przemyślane, a prezenty spersonalizowane, aby zapaść w pamięć jubilatów oraz pozostałych gości.
Łatwo się domyślić, że z innego prezentu ucieszą się rodzice, dziadkowie czy znajomi. Każdy ma swoje wyobrażenia o przebiegu takiej rocznicy jak i prezentach, które otrzymają. Czasem wprost mówią, czego oczekują w ramach prezentu. Zazwyczaj jednak jubilaci oczekują zaskoczenia niepowtarzalnością oferowanych im prezentów.

Jaki powinien być prezent na rocznicę?

W przypadku rocznicy ślubu prezent powinien nawiązywać do liczby obchodzonego jubileuszu. Przyjęło się, że z pierwszą rocznicą ślubu związany jest papier i z takiego materiału powinien być wykonany podarunek. Przykładem prezentu z tej okazji będą plakaty, kartka okolicznościowa z życzeniami własnoręcznie wykonana. Z kolei 25 lat po ślubie to już rocznica srebrna, która kojarzona jest z biżuterią z tego metalu. Na taką rocznicę sprawdzą się takie podarunki jak:

  • srebrne zegarki, łańcuszki, kolczyki czy bransoletki;
  • srebrne ramki na zdjęcie;
  • srebrne obrazki lub posrebrzane kartki okolicznościowe.

Prezent jest oferowany osobom, które znamy, więc powinny odpowiadać ich gustom i potrzebom. Jeżeli jest się blisko z jubilatami można nawet wypytać, czego oczekują na prezent. Można także wykazać się inicjatywą i zapoznać się z nazwami poszczególnych jubileuszy, co pozwoli na odpowiedni wybór prezentu (rocznica 30. ślubu to jubileusz perłowy i to perły powinny być motywem przewodnim prezentów, okrągła 40. rocznica ślubu jest rubinowa itd.).

Czy uniwersalne opcje prezentowe sprawdzą się przy rocznicach?

Z okazji jubileuszu zawsze można również skorzystać z bezpiecznej opcji i na prezent wybrać indywidualnie dobrane propozycje jak:

  • kurs tańca;
  • lot balonem;
  • album ze wspólnymi zdjęciami samodzielnie ozdobiony;
  • obraz na ścianę;
  • wycieczka czy
  • bilety do teatru, spa czy muzeum.

Dowolność w wyborze prezentów jest ogromna i dyktowana głównie znajomością jubilatów i własnymi możliwościami finansowymi. Każdy prezent przekazany ze szczerymi uczuciami potrafi przekazać, jak bardzo cenimy jubilatów. Dla wywołania uśmiechu na twarzy jubilatów warto wybrać prezent oryginalny, spersonalizowany i przede wszystkim niepowtarzalny. Do takich wyjątkowych prezentów można zaliczyć np. parę kieliszków z dedykacją, skrzynkę na wino, komplet leżaków z właściwym motywem lub mottem. Możliwości istnieje mnóstwo należy je tylko odpowiednio dopasować do planowanej uroczystości. Podarunek dla bliskich osób odzwierciedla nasze uczucia i podkreśla wyjątkowość łączącej relacji. Bez względu, na którą rocznicę szukamy prezentu powinien on być wyjątkowy i wzbudzać tylko pozytywne emocje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *