Dobre nawyki, które ułatwią połączenie pracy zawodowej z obowiązkami domowymi

Co zrobić, aby połączyć pracę zawodową z obowiązkami domowymi

Kiedy jesteś poza domem przez ponad 40 godzin tygodniowo a z dojazdami to już 45- 50 godzin tygodniowo, masz dzieci, zwierzęta wiesz, że utrzymanie porządku w domu czy mieszkaniu może być bardzo trudne , nawet jeśli masz najlepsze chęci. Ale dzięki kilku prostym strategiom możesz poradzić sobie z listą rzeczy do zrobienia i mieć czysty dom, o którym zawsze marzysz. jak połączyć pracę z obowiązkami domowymi ?

Najpierw podziel obowiązki domowe na codzienne nawyki i cotygodniowe zadania. Codzienne nawyki to rzeczy, które będziesz robić codziennie, aby utrzymać porządek w domu, a cotygodniowe zadania to większe, bardziej czasochłonne obowiązki, które wykonujesz raz w tygodniu albo nawet rzadziej.

Ustal harmonogram sprzątania obejmujący cotygodniowe zadania, aby upewnić się, że Twój dom jest czysty i przyjemny. Nie musi być wcale wyczerpujący. Może to być po prostu:

  • Poniedziałek odkurzanie podłóg
  • Wtorek mycie podłóg
  • Środa czysta łazienka

I tak dalej. Aby było jeszcze łatwiej, gdy wykonujesz te zadania, ustaw sobie 15-minutowy minutnik . Szybkie wykonywanie zadań oznacza większe prawdopodobieństwo, że faktycznie je wykonasz.

Codzienne przyzwyczajenia

Zrób pranie przed pójściem do pracy i wywieś je, gdy wrócisz do domu.

Przechowuj biodegradowalne chusteczki w łazience i używaj ich do codziennego wycierania powierzchni (lub w razie potrzeby).

Umyj naczynia jak najszybciej lub ułóż je w zmywarce .

Posprzątaj przed snem. Zanim pójdziesz spać, posprzątaj dom przez 10 minut.

Użyj zasady dwóch minut : jeśli zajmuje to mniej niż dwie minuty, zrób to teraz. Umyj talerz.
Odłóż swoje brudne ubrania. Wrzuć recykling do kosza.

Czystość na bieżąco zawsze . To najprostszy sposób na wprowadzenie sprzątania w Twój dzień. Podnieś ubrania zamiast zostawiać je na podłodze. Wytrzyj blaty kuchenne, gdy zauważysz, że są brudne, nie później. Odłóż czyste naczynia, gdy czajnik się gotuje.
Nie noś butów w domu. Twój czas spędzony na czyszczeniu podłogi zostanie drastycznie skrócony.

Trzymaj ściągaczkę pod prysznicem, aby regularnie wycierać szybę.
Użyj suszarki do włosów, aby wydmuchać brud z podłogi w kąt łazienki (gdzie wydaje się, że szybko się nawarstwia!), a następnie użyj szufelki i miotły, aby go zamieść. Łatwy sposób na codzienne utrzymanie podłogi w czystości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *